Mantraların büyüsünü hisettireceek 'Gayatri Mantra' parçası

Yogayı birçok kişiye sevdirerek geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan ve son olarak “Hayvanlardan Destek Almanın Gizemli Sanatı” kitabını okurlarıyla buluşturan Çetin Çetintaş, uzun yıllardır ara verdiği müziğe “Mantra” albümünün ilk parçasıyla geri dönüş yaptı.

Yogayı birçok kişiye sevdirerek geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan ve son olarak “Hayvanlardan Destek Almanın Gizemli Sanatı” kitabını okurlarıyla buluşturan Çetin Çetintaş, uzun yıllardır ara verdiği müziğe “Mantra” albümünün ilk parçasıyla geri dönüş yaptı. Albümün ilk parçası olan “Gayatri Mantra” tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı. Parçanın klibi ise 28 Nisan saat 22.00’da Çetin Çetintaş’ın YouTube kanalında yayınlanacak.

Yoga çalışmaları, yazdığı kitaplar ve podcast yayınlarıyla geniş kitlelere ilham kaynağı olan Çetin Çetintaş, pek çok kişinin bilmediği müzisyen yönüyle yeni bir adım attı. Uzun süredir üzerinde çalıştığı Mantra albümünün ilk parçası olan ve “Üzerinde çok emek olan, ilmek ilmek işlenmiş bir çalışma” dediği Gayatri Mantra’yı yayınlayan Çetintaş, sevenlerinin bir kez daha takdirini kazandı. Tüm dijital müzik platformlarında yayınlanan parçanın klibi ise 28 Nisan saat 22.00’dan itibaren Çetin Çetintaş’ın YouTube kanalında yayınlanacak.

Çok uzun yıllardır çello çalmanın yanı sıra kayıt ve prova amaçlı bir müzik stüdyosu sahibi de olan Çetin Çetintaş’ın uzun yıllar sonra müziğe geri dönüş parçası olan Gayatri Mantra, yeni başlangıçları müjdeleyen hava döneminin bir ürünü olarak ortaya çıktı. Müzik serüvenine Uzakdoğu yolculuğundan bu yana ara veren ve geçtiğimiz yıla dek suskun kalan Çetintaş, uzun yıllar sonra stüdyoya girerek yeni bir serüvenin ilk adımlarını attı. Parçasında yoganın sağlam temelleriyle örülü altyapısıyla dinleyicisine seslenen Çetintaş, insanın ulaşmaya çalıştığı her yerden ötede bir varlık olduğunun mesajını veriyor. Gayatri Mantra parçasıyla birlikte kişinin kendi sonsuz halini yeniden hatırlamak için bedenindeki titreşimleri de harekete geçirmeye yardımcı olan Çetintaş, albümün sonraki parçaları için de büyük bir heyecan uyandırıyor.

“Mantranın Yarattığı Farkındalık İnsan Kaderiyle Uyumlanır”

Mantraları dinleme ve söyleme eyleminin insanda büyük bir farkındalık yarattığını ifade eden Çetin Çetintaş, albümünü de hazırlamasının temel sebebini buna bağlıyor. Gayatri Mantra'yı dinleyerek zikretmenin insan zihnini sağlam ve aydınlık hale getirdiğine de vurgu yapan Çetintaş, “Mantra’nın yarattığı farkındalık ile insan kaderiyle uyumlanır ve hedeflerin peşinden sürüklenmek yerine, yaşamının iplerini eline alır. Bir şey uğruna yaşamak yerine, sadece yaşamak için yaşamanın neşe ve mutluluğunu yaşar” diyor.

Çetin Çetintaş’ın Mantra albümünün ilk parçası olan Gayatri Mantra, tüm dijital müzik platformlarından dinlenebilir.  

Mantra’nın Faydası:

Mantralar yüksek frekansta söylemler içerdiğinden Mantra dinlemek ve söylemek insanda büyük bir farkındalık yaratır.

Gayatri Mantra'yı dinlemek ve zikretmek zihni sağlam ve aydınlık hale getirir. Mantra’nın yarattığı farkındalık ile insan yaşamla (dharmasıyla) uyumlanır ve hedeflerin peşinden sürüklenmek yerine, yaşamın kendisi olur. Bir şey uğruna yaşamak yerine, sadece yaşamak için yaşamanın neşe ve mutluluğunu yaşar.

Sürecimize kolaylık ve katkı sağlaması niyetiyle.
Hibya Haber Ajansı

Okunma