Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler

Alternatif Bank, dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına koronavirüs salgını nedeniyle çalışanlarının, müşterilerinin ve toplumun sağlığını en büyük önceliği olarak görerek bankacılık hizmetlerinin devamlılığını sağlayacak bir dizi önlemi hayata geçirdi.

Banka, müşterilerine kesintisiz hizmet sunarken, ilk günden itibaren aldığı önlemleri Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda düzenli olarak gözden geçirerek güncel tutuyor. Tüm çalışanlarına sürekli bilgilendirme ve hatırlatmalarla birlikte sosyal mesafenin artırılmasını sağlayacak önlemler almaya devam ediyor.

 

 

Alternatif Bank’ın hayata geçirdiği uygulamalar:

 

  • Şube ve genel müdürlük çalışanlarının uzaktan bağlantı ve evden çalışma modeli ile çalışması sağlandı.
  • Hamileler ve kronik rahatsızlığı bulunan çalışanlara evden çalışma imkânı tanındı.
  • Bankada çalışanların eğitim ve etkinlikleri ertelenirken, iş seyahatleri ve toplantıları asgari düzeye indirildi.
  • Banka şubeleri, ATM’ler ve Genel Müdürlük binası yüksek standartlarda dezenfeksiyon kurallarına uygun şekilde sıklıkla temizleniyor ve hijyen kuralları en üst seviyede uygulanıyor.
  • Şubelerde para ile teması olan çalışanlar eldiven ve maske gibi koruyucu ekipmanlar kullanıyor.
  • Şubeler kesintisiz hizmet vermeye devam ederken toplum sağlığı adına riskleri düşük seviyede tutmak amacıyla müşteriler, yenilenen Alternatif Bank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık, ATM’ler ve 444 00 55 numaralı Müşteri İletişim Merkezi kanallarına yönlendiriliyor.
  • Banka, müşterilerinin şube dışı kanallardan işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmeleri için ATM’lerden çekilebilecek günlük para çekme limitini 3000 TL’ye yükseltti.
  • İnternet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden EFT ve havale işlemlerini ise bir ay süreyle ücretsiz hale getirdi.

Alternatif Bank tüm müşterilerine mümkün olduğunca evlerinde kalmalarını, alışverişlerde nakit yerine banka kartı veya kredi kartı ile ödeme yapmalarını öneriyor.


Hibya Haber Ajansı

2.5b
Okunma