Yaşam

Öğrenciler Başkan Canpolat’a teşekkür etti

ŞANLIURFA- 04.06.2023 - HİBYA - Üniversite sınavına hazırlanan gençler için tüm imkanlarını seferber eden Haliliye Belediyesi, ÖSYM formatında AYTTYT deneme sınavı düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleşen sınavda kendilerini ölçme

Deniz dibinden çıkarılan lastik, plastik, cam, metal ve çeşitli atıklar sahilde sergilendi

Doğaya saygılı ve korumacı bir belediye olarak Türkiye’de örnekle gösterilen Üsküdar Belediyesi, restore edilen Kız Kulesi’nin çevresinde Temiz Çevre Temiz Üsküdar etkinliğine imza attı. 

İklim Koruyucuları bir saatte 33 kilo çöp topladı   

İklim Koruyucuları projesiyle 2021 yılından bu yana çocukları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Cartoon Network, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ile birlikte çocuklarla buluştu.

ABB, kuvvetli yağışın olumsuzluklarına karşı teyakkuzda

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkentin aynı anda tüm bölgelerini etkileyen kuvvetli/fırtınalı yağışlara karşı bin 401 araç ve 4 bin 140 personel sahada görev yaptı.

Kadıköy Belediyesi kendi elektriğini üreterek 2 milyon TL tasarruf etti

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Kadıköy Çevre Festivali, Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda başladı.

Kağıthane'de engelli bireylere asker kınası yakıldı

Kağıthane’de engelli bireyler için kına programı düzenlenip asker uğurlaması yapıldı.

Bakan Yanık, Kağıthaneli üreten kadınlarla bir araya geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Üreten Kadınlar Buluşması" programında Kağıthaneli kadınlarla bir araya geldi.

Başkan Gürün: "Çevreyi koruyarak yarınlarımızı güvence altına almalıyız"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün 5 Haziran Dünya Çevre Günü için bir mesaj yayımladı.

Bodrum Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde etkinlik düzenlenecek

Bodrum Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü programı kapsamında bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Stres altında beyin serotonin dağıtımı yapamıyor"

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çoklu kişilik bozukluğunun nedenleri, tetikleyicileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Plastik atıklar doğa dostu kumaşa dönüştü

Lova Yatak, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla farkındalık yaratmak adına okyanus ve denizleri kirleten plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle elde edilen iplikler ile doğa dostuna dönüşen kumaşları kullanmaya davet etti.

Bilgehaneler dönem sonu renkli etkinliklere sahne oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde Konyalı çocukların akademik ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren Bilgehanelerde, öğrenciler için hazırlanan dönem sonu renkli etkinliklere sahne oldu.

Bursa'da Dünya Bisiklet Günü için pedal çevirdiler

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ dolayısıyla düzenlediği etkinliğe katılan yüzlerce Bursalı, daha sağlıklı bir yaşam ve çevre için pedal çevirdi.

ASKİ, Lalegül Kavşağı’ndaki çökme sorunu çözüldü

ASKİ Genel Müdürlüğü, Yenimahalle ilçesinde Lalegül Kavşağı olarak bölgenin 20 yıldır çözüm bekleyen sorununu çözmek için harekete geçti.

Başkan Büyükkılıç: "11 yıllık hasret bitti"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kadir Has Kongre Merkezi Toplantı Salonu’nda Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen

İETT, otobüs şoförlerine farkındalık eğitimleri veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), bağlı İETT, otobüs sürücülerinin bisikletlilere karşı farkındalığını geliştirmek için eğitimlere başladı.

Popüler kültür en çok müzik alanında etkili oluyor

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Neriman Kilit, son yıllarda popüler kültürün etkileriyle giderek artan K-Pop akımınına değindi.

İskenderunspor ile Fansupport arasında iş birliği anlaşması imzalandı

İskenderunspor ile dünyanın ilk ve tek şartlı taraftar destek uygulaması “FanSupport” arasında; depremin yol açtığı zararların giderilmesi ve kulübe destek toplanmasıyla amacıyla iş birliği anlaşması imzalandı.

İklim Koruyucuları 1 saatte 33 kilo çöp topladı

İklim Koruyucuları projesiyle 2021 yılından bu yana çocukları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Cartoon Network, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA ile birlikte çocuklarla buluştu. TU

Çin’de hava kalitesi iyileşmeye devam ediyor

Çin Meteoroloji İdaresi (CMA) tarafından bugün yayımlanan 2022 Atmosferik Çevre ve Meteoroloji Bülteni’ne göre, 2022 yılında Çin’deki hava kalitesi iyileşmeye devam etti.

Reklam

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.