Boyaah!'lar ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor

Garena Free Fire’da kazanılan 120.000’den fazla Boyaah! TİDER aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

2019 ve 2020'de dünyanın en çok indirilen mobil oyunu olan Free Fire, bu kez ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ürünü ihtiyacını karşılıyor.  

“1 Booyah! - 1 Destek” mesajı ile yola çıkılan kampanyada Ramazan ayında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekiliyor. Free Fire topluluğunu dikkat çekici bir mücadeleye teşvik eden Garena Türkiye, kazanılan 120.000’in üzerinde Boyaah!’ı 120.000’in üzerinde desteğe dönüştürerek ihtiyaç sahiplerine destek olacak.  

Söz konusu kampanya çerçevesinde 24-25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlikte community’nin yaptığı her Boyaah bu özel kampanyaya aktarıldı. Etkinlikten elde edilen 120.000’in üzerindeki Boyaah! 43.544 öğüne dönüştürülerek Ramazan ayında TİDER’in ağında yer alan gıda bankaları aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. 

Bir taraftan israfı önleyerek, gezegenin önemli sorunlarından birine çözüm olmaya çalışan; diğer taraftan insanların temel ihtiyaçlarına adil ve eşit şekilde ulaşabilmesi için çalışmalar yürüten ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan TİDER’in genel müdürü Nil Tibukoğlu ise böyle iş birliklerin ihtiyaç sahiplerine destek anlamında oldukça önemli olduğunu vurguladı. Hem Free Fire Türkiye topluluğuna hem de Free Fire Türkiye ekibine teşekkürlerini iletti.

Proje özelinde Enes Batur’un ve Cihan Albayrak’ın dahil olduğu videoyu izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=LHWQROewRf4

boyaah!

Hibya Haber Ajansı

Okunma